Konferencja 2021

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA MŁODYCH INŻYNIERÓW – V EDYCJA

Monografia – badania i doniesienia naukowe ze świata Mechatroniki

Monografia – badania i doniesienia naukowe ze świata Mechatroniki i Informatyki 

Konferencja skierowana jest do studentów i doktorantów kierunków technicznych z całej Polski. Jej celem jest przedstawienie oraz zapoznanie się z pracami i osiągnięciami badawczymi młodych inżynierów z naszego kraju.

Zgłoszenia artykułów naukowych oraz posterów przyjmowane będą do 16 maja 2021 r.

na adres -> mlodzikonferencja@urz.pl

Cena za opublikowanie artykułu wynosi 200zł.
Cena za opublikowanie posteru wynosi 35zł.
W przypadku zgłoszenia artykułu jest możliwość zgłoszenia jednego darmowego posteru.

Nr konta :
58 1090 1056 0000 0001 1121 2217

Dane do Przelewu:
Oddział Podkarpacki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów

Tytuł:
„Opłata za opublikowanie artykułu Imię Nazwisko/ Nazwa Organizacji”

Zwieńczeniem konferencji będzie wydanie monografii naukowej,
w której zostaną zamieszczone wszystkie artykuły.

 

Regulamin Konferencji 

Wymagania Edytorskie

Formularz recenzji

Formularz zgłoszeniowy


Plan I spotkania:

Konferencja  „SDSI”  z okazji Światowego Dnia 
i Społeczeństwa Informacyjnego Podkarpacie 2021

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią zaplanowane wydarzenie
będzie zorganizowane zdalnie 20 maja 2021 r. o godzinie 11:00.

Link do spotkania – będzie aktywny 15 minut przed spotkaniem.

CZĘŚĆ I

1. „Regionalne Centrum Doskonałości Automatyki i Robotyki, Informatyki, Elektrotechniki, Elektroniki oraz Telekomunikacji Politechniki Rzeszowskiej” szansą na rozwój Podkarpacia.
2. Urban Lab jako koncepcja smart city.
3. Technologie wirtualnej rzeczywistości a nowoczesny przemysł. (Firma InfoSoftware Polska).


Ogłoszenie wyników Konkursu Młodych Inżynierów edycja V


CZĘŚĆ II

4. Sieci 5G – budowa, częstotliwości, oddziaływanie na środowisko.
5. Sztuczna inteligencja jako klucz do rozwoju sieci 5G.
6. Architektury i wymagania dla budowy nowoczesnych sieci komunikacyjnych z protokołami IEC 61850 (Krzysztof Nowacki – Bitstream).


Plan II spotkania:

Ogólnopolska Konferencja Młodych Inżynierów

         W związku z tym, że wszyscy zainteresowani udziałem w Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Inżynierów zdecydowali się na uczestnictwo w formie biernej, spotkanie nie zostanie zorganizowane.

Poniżej przedstawiamy listę artykułów oraz posterów.

Artykuły:
1.  Metoda druku 3D w koncepcji Przemysłu 4.0
Wykonali: Wojciech Słysz,  Mateusz Wojtas, Karol Nawrot 

2. Wykorzystanie sterowników PLC oraz czujników w inteligentnych budynkach mieszkalnych
Wykonali: Damian Kicia, Michał Micał, Ryszard Schossler, Karolina Kulczyńska

3. Sieć czujników protokołu LoRaWAN
Wykonali:  Ryszard Schossler, Michał Micał, Damian Kicia, Kamil Franczyk, Bartłomiej Kucharski, Karolina Kulczyńska

4. Efektywność zdalnego nauczania w dobie COVID-19
Wykonali: Karolina Leszczak, Lidia Siwiec, Ewelina Maciak, Martyna Rachwalska

 

Postery:

1.  Wytwarzanie struktur metodą fotolitografii
Wykonał/a: Magdalena Szpunar

2. Badanie wpływu chropowatości i defektów powierzchni na rodzaj uszkodzenia powłoki azotku hafnu, osadzonych na stali H18N9T w badaniu scratch test
Wykonał/a: Klaudia Ziobro

3. Badania powłok ochronnych CrN
Wykonał/a: Klaudia Wiktor

4. Zestawienie superstopu Inconel 625, Waspaloy, Rene 80 i Inconel 718
Wykonał/a: Wojciech Jasłowski

5. Badania na temat inżynierii odwrotnej aktywnych układów półprzewodnikowych
Wykonał/a: Konrad Zaremba

5. Aktywność fizyczna w prewencji chorób sercowo-naczyniowych pracowników z branży IT – opis przypadków
Wykonali: Aleksandra Żołyniak, Patryk Brzuchacz

6. Sieć czujników protokołu LoRaWAN
Wykonali: Ryszard Schossler, Damian Kicia, Michał Micał, Karolina Kulczyńska

7. Łaziki Kosmiczne
Wykonali: Ryszard Schossler, Damian Kicia, Michał Micał, Karolina Kulczyńska

8. Wykorzystanie sterowników PLC oraz czujników w inteligentnych budynkach mieszkalnych
Wykonali: Ryszard Schossler, Damian Kicia, Michał Micał, Karolina Kulczyńska

9. Biometryczne systemy zabezpieczeń
Wykonali: Anna Stec, Kamil Nizioł, Norbert Solarz, Patrycja Solak

10. Podwodny Robot Badawczy
Wykonali: Piotr Maciocha, Bartosz Drozd, Sylwester Mielnik, Krystian Linda